«
»

 Uudised (25)Uudiste arhiiv

PEPTIIDID, PEPTIIDIKOMPLEKSID = BIOREGULAATORID
 

Termin „peptiid“ on tuntud juba üle 100 aasta. Esimesena töötas peptiidide sünteesimeetodi välja saksa teadlane, Nobeli preemia laureaat Herman Emil Fisher. Venemaal alustati peptiidide uuringutega aktiivselt möödunud sajandi 70-ndatel Sergei Kirovi  nimelises Sõjameditsiini Akadeemias. Praegusel ajal toimuvad uurimistööd ja tehnoloogiate ning peptiidikomplekside  välja töötamine Venemaa Meditsiiniakadeemia Loode osakonnas,  St.Peterburgi Bioregulatsiooni ja Gerontoloogia Instituudis.
Paljude aastate jooksul toimunud eksperimentaalsete meditsiiniliste uurimistööde ja kliiniliste katsete tulemusena on välja töötatud terve uus põlvkond ravi- ja profülaktiliste preparaatide põlvkond – peptiididega bioregulaatorid.  Instituudi teadlaste tegevus on leidnud ülemaailmse tunnustuse. Venemaal on instituudi näol tegemist juhtiva bioregulatsiooni ja vananemist uuriva teadusasutusega.
Peptiidid  - aminohapete jääkidest koosnevad orgaanilised ained, mis on ühendatud peptiidse sidemega. Peptiidide tekkeks on kaks võimalust: elusad rakud sünteesivad peptiide ise;  peptiidid tekivad valkude ainevahetuse tulemusena.
Kliinilised- ja laboratoorsed katsed on näidanud, et peptiidid käivitavad organis regeneratsiooni  protsessid, mille tulemusena rakkude eluiga pikeneb ning rakkude aktiivsus tõuseb.
Rakk töötab hästi – kogu organ töötab hästi.
Raku töös tekib häire – kogu organi töö on häiritud.
Häire organis tekitab halva enesetunde ja kui sellele tähelepanu ei pöörata, siis järgneb haigestumine. Seega peptiidid sõna otseses tähenduses omab tähtsat rolli ka organismi kaitsevõime tõstmisel ja seda raku tasandil.
Kasutades peptiide kompleksselt, kuuridena, mõjub see organismile üldtugevdavalt, mis omakorda võimaldab inimorganismil paremini vastu panna negatiivsetele väliskeskkonna mõjudele ja oluliselt kompenseerida kahjulike harjumuste poolt tekitatud probleeme ning  kiiresti taastuda haigustest. Füsioloogiliselt aktiivseid lühikeseahelalisi peptiide on soovitav profülaktiliselt kasutada igas vanuses, toetamaks organismi normaalseid ainevahetusprotsesse, traumadest ja pikaajalistest rasketest haigustest taastumiseks, organismi vananemisprotsesside pidurdamiseks.
 
Esitletavatel erineva klassiga bioregulaatoritel puuduvad maailmas analoogid.
Bioregulaatoritel puuduvad negatiivsed kõrvalnähud.
Toodetel on üle 75 patendi. Need on patenteeritud USA-s, Jaapanis, Saksamaal, Prantsusmaal ja teistes riikides.

Lihtsustatult seletades: DNA ülesanne on toota sobivat  valku, mis kannab edasi DNA infot.
DNA käivitamiseks on vaja valgumolekule e. peptiide.
 Ajapikku mitmetel erinevatel põhjustel osad rakud „langevad rivist välja“, nad justkui uinuvad, moodustub reserv, mille suurus on 30-40%. Reservi moodustumise peapõhjus on põetud haigused, manustatud ravimid, stress ja palju muudki.
Ja sellest tulenebki vajadus täiendavate peptiidide järele, sest aktiivsed  peavad tegutsema suurema koormusega. Kui manustad lisapeptiide, siis need uinunud rakud äratatakse  ja hakkavad taas tegutsema, vähendades sellega ülekoormuse all töötavate rakkude koormust.
Paraneb rakkude jagunemise kvaliteet ja kogu organism saab harmooniliselt funktsioneerida.
Hetkel on valikus 19 erinevat organipõhist peptiidi. Teadusinstituudis käib pidev töö uute toodete katsetamisel.
Kui veel lihtsamaks minna, siis:
Peptiid on signaalmolekul, mis „ütleb“ rakule, mida see tegema peab. Peptiid on informatsiooni kandja, mille puudusel rakk „unustab“ oma ülesanded.
Peptiidide puudus organismis? Millest see tekib?
Vanus, haigused, mittepiisav toitumine, kliimatingimused, keskkonna saastatus, kahjulikud harjumused– kõik need on mõjurid, mis põhjustavad organismis kudede kulumist ja vananemise kiirenemist. Organismi rakkude adekvaatseks toimimiseks on vaja adekvaatset peptiidide kogust, mis hoiavad geene optimaalsel toimimisreziimil.
Peptiid on organipõhine. Organi rakkudes, mille töös hoidmiseks ta vajalik on, teda ka sünteesitakse. Erinevad patoloogiad kahjustavad rakke ning organeid. Sellega väheneb rakkudes ka peptiidide süntees, mis omakorda bumerangiefektina pöördub raku enda vastu, vähendades sünteesi võimekust veelgi. Kudede degenereerumisprotsess progresseerub veelgi ja lõpuks muutub kliiniliseks. Seepärast võimaldab lühikeste peptiidide tarvitamine tunduvalt vähendada organismi vananemise kiirust. Kudede taastumisvõime suureneb, rakkude ressurss kasvab.
Peptiidi võiks võrrelda võtmega, mis lukusüdamikku surutakse. Kui võtme muugid on valed, siis nad luku muuke lahti ei suru ning lukk ei avane. Kui aga on õige võti, siis lukk avaneb.
Märkimist väärib ka peptiidide tähtsus onkoloogiliste probleemide puhul. Tänaseks on kindlaks tehtud, et peptiidid mõjutavad oluliselt rakkude uuenemise protsesse positiivses suunas, sünkroniseerides organismi kõiki tsüklilisi protsesse ning vähendades oluliselt rakkude jagunemisel tekkivat a-tüüpiat.
Looduslikud peptiidid toimivad pehmelt ning sujuvalt. Selleks, et hakkaks ilmnema mingisugunegi mõju, on esmalt vaja kõrvaldada peptiidide defitsiit ja seejärel on vaja saavutada teatud peptiidide kontsentratsioon rakus. Seejärel alles saab hakata rääkima sellest, et rakkude normaalne töö taastub. Läbi selle protsessi saavutataksegi organite funktsioonide taastumine.
2-4 kuulise kuuri järel säilib peptiidi tase organismis 4-6 kuud. Seejärel on tarvis kuuri korrata.
 
 
Meditsiiniteaduste professor, dr. Galina Rõžak:
Peptiidid, täpsemalt  nende pidev olemasolu on hädavajalik geenide töös. Peptiidid puuduvad = DNA ei tööta, on magavas seisundis, sisalduv informatsioon ei ole „loetav“. Peptiide ei saa olla üle normi – s.t. töötab teatud kogus peptiide, vajalik on teatud tasemel peptiidide kontsentratsioon. Kui peptiide on vähe, siis keha rakud ei saa DNA-lt lugeda tööks vajalikku informatsiooni ning informatsiooni lugemine toimub teistelt rakkudelt. Rakud, millelt sel hetkel infot loetakse on väga suure ülekoormuse all ja nad väsivad ning kuluvad mitu korda kiiremini.
Samasugune protsess kaasneb organismi vananemise ja haigestumisega. Situatsiooni parandada saab ainult peptiidide varu täiendamise abil.
Peptiid sidestub DNAga ajutiselt ja kõik…. Kuidas on võimalik mutatsioon, kui nad on organile ainuomased ning erinevate organite rakkude peptiidid teiste organite DNA ahelasse lihtsalt pole võimelised lukustuma? Peptiidid on sarnased kõikidel loomadel. Tegemist on väga arhailise ja primitiivse DNA käivitusmehhanismiga. Peptiidide identsus on tõestatud paljude teadusuuringutega.
Mutatsioone kutsuvad esile radikaalid, kiirgused, raskemetallid, keemia, võõrvalgud,  võõr-DNA, viiruste RNH, kuid mitte peptiidid.
Mutatsioone peptiididest ei teki meil ega ka meie lastelastel. Kui „süüa“ peptiide õigeaegselt, siis on võimalik aktiveerida vajalikud geenid, ning pidurdada mittevajalikke kahjulikke protsesse, pigem on isegi võimalik ennetada geneetilise eelsoodumusega haiguste teket.