«
»

 Uudised (25)Uudiste arhiiv
Liitu uudiskirjaga
Teie nimi:
E-mail:

CroMaZin (toidulisand)

Epood > Optisalt >CroMaZin (toidulisand)

Toidulisand CroMaZin

Orgaanilises vormis mikroelementide tsink, kroom ja mangaan lisaallikas.

60 tabletti / 400 mg

Koostisosad 1 tabletis:

Kibuvitsa (Rosa vosagiaca) marjad-      331,6 mg,

piimavalgu hüdrolüsaat mangaaniga – 16 mg
Tsink asparginaat-  9mg,
piimavalgu hüdrolüsaat kroomiga –  3,4 mg,

Abiained: Mikrokristalliline tselluloos –   20mg; Želatiin –  15 mg; Magneesium stearaat –   4,4 mg.
 

Nimetus kogus mis sisaldub 2-s kapslis 2 kapslit sisaldab % RMV / NRV* % adekvaatsest ööpäevasest  vajadusest märkused / hoiatused
Mangaan 0,8 mg 40   Päevane annus 4 mg. Pikaajaline, üle 4 mg päevas manustamine  võib põhjustada lihasvalu ja väsimust
Tsink 4,8 mg 48    
Kroom 20 μg 50    

Annustamine: Soovitatav kogus täiskasvanutele 1 tablett 2 korda päevas, koos toiduga.  Päevaseks tarbimiseks soovitatavat kogust mitte ületada.

Vastunäidustused: individuaalne talumatus tootes sisalduvate komponentide suhtes, rasedus, rinnaga toitmine. Vajadusel konsulteerida arstiga.

Säilitamine: kuivas, valguse eest kaitstult, lastele kättesaamatus kohas,
temperatuuril mitte üle + 25oC.

Säilivusaeg: 24 kuud, alates valmistamise kuupäevast. Kuupäev ja partii nr. asuvad pakendil.

Tegemist ei ole ravimiga. Toode ei asenda täisväärtuslikku toitumist ega ole ka toidukorra asendajaks. Toidulisand täiendab mitmekülgset toitumist  ja tervislikku eluviisi.

Väljatöötaja: OOO „Bioforte“ Altufievskoe soshee 27, Moskva, Vene Föderatsioon. 127106
Теlefon +7 (495) 988-02-50; www.optisalt.su; E-mail: info@optisalt.su

Tootja: OOO „Rostovskaya farmatsevtitsheskaya fabrika“ 152151, Jaroslavli oblast, Rostov, Okružnaya 53A, Vene Föderatsioon. Kompanii „Mageric“ tellimusel
 

Turustaja: Heatunde MTÜ; Vahtriku tee 1-15, Tallinn. www.heatunde.eu

Venemaa riiklik registreerimistunnistus: RU.77.99.11.003.E.042623.08.11; 05.08.2011; TY 9197-005-77354567-2007


CroMAZin

Antisklerootiline-, üldtugevdav- ja regenereeriv toime, normaliseerib süsivesikute ainevahetust, -hormoonide sünteesi, reguleerib testosterooni metabolismi ja energiast sõltuvaid protsesse, süsivesikute- ja rasvade ainevahetust, stimuleerib immuunsüsteemi tööd.

Mikroelementoosid on võtmas rahvuslikke mastaape ja mitte ainult Venemaal. Paljudel puhkudel on mikroelementidega ravi lausa möödapääsmatu, kuid kahjuks seda ei tehta. Mikreoelementide defitsiidist põhjustatud haigestumised aga ainult kasvavad.

Toime: Antisklerootiline-, üldtugevdav- ja regenereeriv toime, normaliseerib süsivesikute ainevahetust, -hormoonide sünteesi, reguleerib testosterooni metabolismi ja energiast sõltuvaid protsesse, süsivesikute- ja rasvade ainevahetust, stimuleerib immuunsüsteemi tööd, stimuleerib antikehade sünteesi ja viirusvastast kaitset. Väljutab raskemetalle ja toksiine, tugevdab närvi-, endokriin- ja vereloomesüsteemi, normaliseerib südame-veresoonkonna tööd, munasarjade funktsioone ning lipiidest ainevahetust. Tugevdab südame lihast ja koronaarseid veresooni.

Soovitused: krooniline väsimus, asteenia, naha haigused (akne, psoriaas, herpes, allergia jne), küünte probleemid, juuste väljalangemine ja kasvu pidurdumine, liigespindade tugevdamine. Immuunsuse langus, keemia- ja kiiritusravi järgsed seisundid, diabeedi profülaktika, rasvumine, krooniline prostatiit, kliimaks, infektsioonijärgsed seisundid, normaliseerib kolesterooli taset, kasvu- ja arengu kängumine, mälu halvenemine, sagedased külmetumised, kalduvus alkoholi liigtarbimisele. Toetab nägemisorganite tööd.
 

Tsingi defitsiit provotseerib:

nahk: dermatiit, ekseem, furunkuloos, akne, haavade veritsemine, troofilised haavandid, seborröa;
juuksed: väljalangemine ja aeglane kasv;

limaskestad: haavandid, erosioonid, aftid, stomatiit, gingiviit, heiliit;

immuunsüsteem: Т-rakuline immuundefitsiit;

kesknärvisüsteem: söögiisu langus, maitsemeelte muutus, hüperaktiivsus või depressioon,
epilepsia, mälu langus, arengu seiskumine lastel;

kõhunääre: insuliini defitsiit;

hüpofüüs: poiste sugulise küpsemise häired;

eesnääre: potentsi langus, viljatus, adenoomi tekkeriski suurenemine;

maks: valkude- ja testosterooni sünteesi langus;

südame veresoonkond: kolesteroolitaseme tõus;

silmad: nägemisteravuse langus, silma võrkkesta haigused.

 

Tsingi defitsiit põhjustab stressi, onkoloogilisi haigusi, psoriaasi, neerude haiguseid, imendumishäireid (soolestiku düsbakterioos, fermentopaatiad, tsöliaakia) toksikoose, helmintoose.

Organism kaotab suurtes kogustes tsinki: keemiaravi, kirurgilised operatsioonid, põletused, külmetused, ägedad respiratoorsed haigused, gripp, narkootikumide tarvitamine.

Mangaani defitsiit provotseerib:

kesknärvisüsteem:  krambid, laste arengu aeglustumine, depressioon, asteenia;

luukude: liikumishäired (paralüüsi risk); organism kaotab mangaani vanuse kasvades
ja väheneb luukoe tihedus, kasvab luumurdude tekkerisk, osteoporoos, artriit;

sidekude: artroos;

immuunsüsteem: kalduvus uusmoodustiste tekkeks, astma tekkerisk;

kõhunääre: diabeedi tekkerisk, glükoosi tolerantsuse häirumine, rasvumine;

naiste suguorgansüsteem: varane kliimaks, munasarjade düsfunktsioon, viljatus;

nahk: pigmentatsiooni häired, vitiliigo, akne.

 

Mangaani defitsiiti täheldatakse paljude nägemishäirete korral (nägemisteravuse langus, kanapimedus, katarakt, retinopaatia). Mangaani defitsiit on üks enam levinuimaid kõrvalekaldeid elementide ainevahetusmehhanismis. See on paljuski seotud kõrgenenud psühhoemotsionaalse koormusega (mangaan on peamiste kesknärvisüsteemi neurokeemiliste protsesside toimemehhanismides asendamatu mikroelement), toksiliste mõjutuste suurenemisega (Мп-Соd – üks tähtsamaid fermente, mis takistab vabade radikaalide kahjustavat toimet – kaitseb rakumembraane) ja fosfaatide taseme tõusuga (limonaadid, konservid jne). Mangaani puudusele viitavad tuju langus, üldine nõrkus, pearinglus, liigne kehakaal, valud lihastes. Mangaani puudus on iseloomulik allergikutele, reumaatilistele haigustele, epilepsiale, sclerosis multiplex’ile, vitiliigole ja aneemiatele. Naistel seostub mangaani defitsiit sageli günekoloogiliste patoloogiatega (munasarjade düsfunktsioon, viljatus). Kliimaksijärgsed mangaani ainevahetushäired on üks sagedasemaid osteoporoosi põhjustajaid.

Mangaani puudusel aeglustub juuste ja küünte kasv, kasvab krampide tekkerisk, dermatiidid, häired kõhrkudede arengus, tekivad häired organismi taastusmehhanismides, kasv pidurdub jne. Osteoporoosi korral kaltsiumi manustamine süvendab mangaani defitsiiti, see tähendab – mangaani omastatavus rakendub veelgi. Kaltsium ja D3 vitamiin ilma mangaanita ei omastu. Lastel väljendub mangaani defitsiit neurootiliste reaktsioonidena, skolioosina, krampidena ning allergooside ja respiratoorsete haiguste läbi. Selgelt väljendub mangaani defitsiit lastel läbi tserebraalparalüüsi ning vaimse- ja kõne arengu. Mangaani defitsiidi korrektsioon on positiivsete tulemustega ka väga tõsiste kesknärvisüsteemi häirete korral. Oletatakse, et mangaani defitsiit mängib erilist rolli ajukoore aluste struktuuride kahjustuste arengus (alsheimeri-, parkinsoni- ja huntingtoni tõbi).

Krooniline mangaani puudus organismis alandab kudede glükoosi utiliseerimise võimekust (tekivad insuliinisõltumatu diabeedi sarnased muutused), mis mõjutab negatiivselt ajukoe troofikat ja silma võrkkesta. Ta on vajalik kõhunäärme töö taastamiseks.

Mikroelementide defitsiit on kõiki diabeetikuid iseloomustavaks näitajaks.

Tsink kuulub insuliini koostisesse (ühe insuliinimolekuli moodustamiseks on vaja 4 tsingi aatomit) Kunstliku insuliini manustamise korral töötab ravi ainult mõned tunnid, kuid kui manustada orgaanilist tsinki, hakkab kõhunääre seda lülitama oma tööprotsessidesse ning asub ise insuliini tootma. Sünteesitud insuliin pole ilma kroomita aktiivne ja seetõttu aktiveerib orgaaniline kroom insuliini molekule ning insuliin hakkab aktiivselt osalema süsivesikute ainevahetuses. Mangaani defitsiit lihastes (müokard sealhulgas) ja maksas põhjustab glükogeeni sünteesi häirumist ning mille juures süsivesikud muutuvad rasvadeks: kroom aktiveerib insuliini ja mangaan reguleerib glükogeeni omsatatavust. Mangaani defitsiit süvendab süsivesikute-lipiidide balanssi ja süvendab diabeedi arengut. Hakkab arenema rasvumine. Nende mikroelementide ühine defitsiit viib I ja II tüübi diabeedi tekkeni. Tsingi, kroomi, mangaani seleeni ja vase defitsiit viib krooniliste põletike tekkimiseni, krooniline pankreatiit sealhulgas.

Kroomi defitsiit provotseerib:

Vereloome: erütrotsüütide kahjustused;

Soole-seedetrakt: maksa kahjustused ja haavandid;

Nahk: ekseem, psoriaas, dermatiit;

Hingamisteed: kopsu fibroos, allergoosid, nina vaheseina kahjustused, tursed;

Neerud : nefropaatia.

Kauaaegne tsingi, kroomi ja mangaani defitsiit põhjustab raskemetallide (alumiinium, kaadmium, tina, elavhõbe, arseen) ladestumist. See aga põhjustab neerude-, luukoe-, kesknärvisüsteemi-, kopsude-, munasarjade-, emaka-, piimanäärmete-, eesnäärme-, naha ja limaskestade haiguseid.
Tsingi puudusel on soovitatav preparaate ZiMed ja CroMaZin võtta koos.

 

Tootevalikud:
Nimetus Hind
CroMaZin 11.00 EUR