«
»

 Uudised (24)Uudiste arhiiv
Liitu uudiskirjaga
Teie nimi:
E-mail:

Keha teraapia

Üha enam hakkame harjuma mõttega, et pole olemas sellist imelist massaaži- või muud lauda, millele pikali heites saaksime anda korralduse: Tehtagu mind korda !!

 
Küll aga on meil koostöö võimalus: Laske ennast aidata. Olge teadlik enda kehas toimuvast ning tehke koostööd terapeutidega. Jälgige infot enda keha kohta ning arenege sellel avastusretkel! See on vajalik.
 
Teraapia teostamise koht: Lastekodu tn 43; toimumisaja kokkuleppimiseks
helista Heatunde MTÜ kontorisse 57 833 683; Merlele 50 90 862; Jaanusele 52 25 626.
 
 
Kõik alltoodu on Jaanusel väga hästi teada ning ta rakendab neid ja hulgaliselt muid omandatud teadmisi teraapia-seansside kestel, ikka selleks, et inimese kehas tasakaal saavutada selliselt, et see pikemalt püsima jääks.
 
„Elukestev õpe“ on kohane märksõna iseloomustamaks Jaanuse erialast tegevust.
 
Ja kui sisestad tema täisnime Jaanus Nõgene otsingumootorisse, siis ära ehmata, et hakkad hoopis hobuseid nägema. Jaa, loomaterapeudina eelistab ta loomi inimestele ja peamine põhjus seisneb selles, et loomad ei teeskle. Võtkem neist eeskuju, teadvustagem enda tervise eest võetavat vastutust ja hakakem rõõmsateks, terveteks ja edukateks.
 

Jaanus teeb teraapiat, mis on loovalt kokku kombineeritud:

 
- Lamad massaazi laual, millele on laotatud mikrovereringet stimuleeriv matt „Bemer“
 
 
   riietus: eelista mugavaid riideid, millega saad ennast vabalt tunda ja vajadusel külge keerata.
 
- Alustuseks võib olla vajadus esitleda enda õlavöö piirkonna liikuvust.
 
- Teraapia sisu baseerub Craniosacral teraapia põhialustel
 
   (ladina keelest: cranum=pea; sacrum=ristluu).
 
- Lisandub akupunktuurist tulenevaid teravaid elamusi nõeltega.
 
- Muud . .. eriti personaalsed võtted vastavalt osaleja unikaalsusele.

 
Oleme teadlikud, et inimesel on vererõhk ja pulsi sagedus. Justkui olekski tähtsaim vaid veri, mida veresoonkond rütmiliselt igaühele omases või haiglases tempos ringi ajab.
 
Kui järele mõtleme, siis meenub, et on ka lümfiringe, kuigi tihti on kuulda, et jalgade turset ei oska nende turses jalgade omanik kuidagi lümfiringe häirega seostada. Ja üha enam eirame me soovitust: Käi jala!
 
Kiputakse vee väljutamise tarbeks ravumit võtma ja asjatult antakse sellega enda neerudele väga tõsine ülekoormus.
 
Kuid suurel seltskonnal on teadmata, et väga tähtsat rolli etendab inimese kranio-sakraalne pulss.
 
Ajuvedelikus on kogu info organismis toimuva kohta. Ajuvedelik kaitseb meid põrutuste eest ja samaaegselt on toiteallikaks pea- ja seljaajule. Ajuvedelik liigub teatud sagedusel. Selle sageduse ajal liiguvad koljuluud veidi laiali ja tagasi kokku. Ka selgroog venitab end selsamal sagedusel, see pulseerimine levib alates ristluudest peani. Seega on see rütm vajalik kogu skeleti harmooniliseks koostööks.
 
Kui kranio-sakraalne pulss ei ole paigas, tekivad peavalud, migreen, õpiraskused, isegi hüperaktiivsus. Rääkimata ristluid ning selgroogu ümbritsevatest pingetest, mida inimene ise kogeb valu aistinguna ja tema kõnniaparaat saab takistatud ning valesti kulutatud.
 
Inimesele omase pulsisageduse taastamiseks ja skeleti osakeste harmoonilise koostöö saavutamiseks on välja töötatud tehnika „kraniosakraalteraapia“, mis on õrn ja suunav.
 
Selle abil saab taastada kehale omase sageduse.


Natuke tagasisidet:

 
MERLE: Kranio-pulss ? Kui küsin Onu-Google’lt, siis eesti keeles on info väga kesine. Nüüd on Jaanuse teraapia kirjelduses see vähe maakeelsemalt lahti seletatud. Tänan!
 
Esimene kogemus oli tuntav alles nädal peale teraapia toimumist. Siis lamasin parasjagu just Bemer-matil (see peaks igas peres või vähemalt 3 pere peale olemas olema), veri tegi enda rõõmsaid väiksemaid ja suuremaid ringkäike ja mina helistasin Jaanusele:
M: Kas sa tead, mis on rakumälu?
J: Jaa
M: Aga minu skelett mäletab sind! On terve nädala jooksul sind meelde tuletanud, sest lülikesed liigutavad ja siis olen nende olemasolust teadlikuks saanud. Muidu ütlen alati, et hea tunne on see kui sa ennast ei tunne. Aga selle viimase nädala hea tunne on olnud see, et tean, et nad on kohal ja annavad enda valmisolekust märku.
J: Aitäh
 

Enne esimest seanssi ei olnud justkui häda midagi, sest minu tunnuslause on: „Profülaktika on odavam ja vähem valus!“ Kaelalülid ei häälitsenud, nina sain keerata peaaegu kuklasse, seljavalu ei mäleta, müüril kõndides tasakaalu ei kaotanud .. 10+ aastat joogat tehtud ja mitmeid muidki enese keha ja vaimu armastamise võtteid rakendatud.
 
Aga huvitavaks muutus kraniosakraalteraapia minu jaoks sel põhjusel, et kui kujutlesin enda 200+ skeleti lülikest . .. siis uskusin küll, et mõned neist võibolla „ei hoia just õigel naabril käest kinni“.
 
Eks ole ju vahel uisuväljakul pikali kukutud ja imelik-kõverates poosides magatud ja liiga rasket kotti ühe käe otsas kantud... Siin võib iga lugeja ise nimekirja edendada, sest on VÄGA palju tegevusi, millega me teadmatult ja isegi teadlikult enda keha lõhume ja tasakaalu hoidmist raskendame. Kuid misse eesmärk meil siin on siis ? Püsida tasakaalus nii vaimus kui ka kõikides enda kehades. Õnnelik olemine ongi TASAKAAL !!!
 
 
Tjahh, tegelikult korra on trepist allagi kukutud . .. ja selle viimase oskas Jaanus ilma ette ütlemata minu kolbast välja lugeda kohe esimesel korral. Loendas üles minu puudujäägid, mis suure tõenäosusega pärinesid just selles karmist maandumisest, mis füüsika seaduste järgi oleks võinud jääda viimaseks korraks, kuid on olemas Vaimsed seadused . .. Palun järgige neid, saate täiendava kaitsemeeskonna ja võitlusvalmiduse.
Teise seansi ajaks olid puudujäägid korvatud, sest sõnastasin lähteülesande, otsustasin selle tulemuse saavutada ja „Ära tegin !“
Ei olnud vaja mul Jaanuselt tunnustust oodata, et Tubli, nüüd neid eelmisi jamakesi pole . ..
Minu enda asi on teada ja mäletada ja tegeleda ... Jaanus ei pea „Haiguslugu“ patsiendi kohta, sest sellel, mis oli ei ole täna tähtsust, kuna oleme igas ajahetkes erinevad ja loebki see praegune hetk ning see mis järgneb. Enda tarbeks mul neid eelnenud ja ka järgnevaid ridu enam vaja ei ole, kuid soovin tuua Teile tõelise eduloo ja koostöö näite. Keegi ei taluta kedagi, vaid ulatab aeg-ajalt abikäe, et mõni raskem moment ületada ja taas ise edasi justkui väikesed lapsed turnimispuudel: Tahan IseIse!!!
 
Aasta jooksul olen saanud 5 seanssi – hehh, kaugõppe vormis kooliaja aastad tulevad meelde. Sessiks kohale, paar loengut ja kohe eksamitele !! ja siis uus kodutöö periood.
Kõiki arenguid ma siinkohal üles ei tähenda, kuid kõige raskema toon esile. See oli suhetepuntra blokeering vasakus puusas. Sellega hakkama saamiseks vajasin ka vaimset terapeuti – kui sul, armas lugeja hakkas huvitav, siis otsi mind Heatunde MTÜ kaudu või FaceBookis Merle Vilepill. Jagan meeleldi kas eda kogemust ja terapeudi kontakti.
 
Kui oleks vaja lisada, KUI tänulik olen ma Jaanusele, siis jään ma jänni, sest eesti keel jääb selle väljendamiseks vaeseks. Seega siis väljendun kokkuvõtteks snaiperi viisi lühidalt: AUS TEGIJA!!!
 


TIIU L.: peale seanssi "Olen nagu mungoa idu ürgrakkude ookeanis!"

 


ANGELA: Kui pika aja pärast ma tagasi võin tulla? Nii tahaks juba.

Mul paar esimest päeva läks ikka kõvasti hullemaks, nagu oleks „trammi alla“ jäänud, aga nüüd on parem kui enne seanssi oli.
Nõelad on kõrvades, kui ei katsu, valus ei ole, aga hellad ikka on.
Need valusad kohad kehal, mida Jaanus töötles, läksid järgmisel päeval ikka hullult valusaks, aga selles pole midagi imelikku..
Väga huvitav kogemus oli, nii palju põnevaid tehnikaid ja infot.
No olen ma ikka paljude terapeutide juures käinud, midagi sellist pole varem kogenud. Ma ei kurda midagi, loodan helgemale tulevikule ja ootan järgmist seanssi.
Eks ta elus nii ongi, et kui on füüsiliselt väga halb olla, siis ei märkagi muid olulisi asju.
 


RUTH:

Jaanus on imearmas. Mul on enesetunne nii hea, öösel saan magada, muidu tõmbas alaselg tihti pingesse. Peenra vahel saan kükitada, enne ei saanud, kõrvad on valusad, las olla.Kael enne ragises, nüüd ainult kigiseb. Vahel vaatan peeglisse, et ega ma surnud ei ole, ma ei tunne enda füüsilist keha peaaegu üldse. Väga suur erinevus eelneva olemisega.
 
Korduvalt olen käinud kiropraktiku juures, aga sinna peab jälle uuesti minema, pinged jäävad kehas alles ja sirgeks lükatud selgroog seab ennast just samamoodi kõveraks tagasi nagu ennegi oli.
 
Olen kade oma mehele, sest tema saab nüüd Jaanuse juurde minna, mina pean veel mitu nädalat ootama. Eks ma mängin niikaua lastelastega, et aeg kiiremini mööduks ja kergemini painduv keha tuleb selle mängu juures kõvasti kasuks.
 


ELLA:

Mina tahan sõna võtta Jaanusest kahelt erinevalt positsioonilt:
*) Minul oli 2016 aprillikuus suurepärane võimalus Kehras kuulata Jaanuse peetud loengut.
 
Jaanuse rahulikku, samas lõbusat esitlust jälgides sain tema käest juurde väga palju enesekindlust vaimses plaanis.
Sain julgust olla mina ise, jätkasin inimestega tegelemist ja nõustamist hoopis teisel tasandil.
Sain nii vaprakeseks, et hakkasin suuremate seltskondade eest sõna võtma ja inimesi tervenemiseks inspireerima ning rahvast üles kutsuma enda tervise eest vastutama.
 
*) Teraapia käigus hakkasin nägema nägemusi: tajusin hõbedase jõe voolamist enda kehas ...
sellega kaasnes tugev heaolu tunne. Jaanuse abil avanesid meridiaanid.
Peale seanssi oli tohutu janu ja tundsin meeletut väsimust. Keha justkui palus, et ma ei segaks teda tema edasise tegutsemise juures. Lamasin ja lasin kehal ise tegutseda. See oligi lahe, et Jaanus pakkis koti ja lahkus, aga minu keha jätkas antud suunistega veel nädalaid.
 


TIIU K.:

Liikumise probleem oli valude tõttu väga tõsine, kuid Jaanuse laual lõdvestusin sedavõrd, et kippusin laualt maha vajuma. Nüüd mõtlen tagantjärele ja ei mõista, kuidas saab üks mees ühe tunniga ära saata minu aastaid kestnud piinava valu. Tahan tagasi Jaanuse lauale.
 


HELMI:

Põlvevalu kadus esimese korraga ... kuhu ta selle nõela pistis, aru ma ei saa, kuidas see võimalik on ? Selline Mees ??